Przed podopiecznymi Łukasza Żebrowskiego kolejny ciężki mecz, tym razem do Torunia przyjedzie Red Dragons Pniewy.

Mecz który rozgrywany będzie w Arenie Toruń, zadecydować może o rozdaniu medali na koniec sezonu.

Torunianie, dzięki wygranej w Zduńskiej Woli, wciąż są w grze o srebrny medal. Wielu uważa, że to nawet Pomarańczowo-Czarni są faworytami do tytułu wicemistrzowskiego. By jednak tak się stało, zespół z Torunia musi wygrać dwa pozostałe mu spotkania w lidze, pierwszy sprawdzian dla psychiki zawodników FC, już w najbliższą sobotę o 18, nietypowo bowiem na toruńskiej Arenie zmierzymy się z pniewskimi Smokami. Pniewianie, w rundzie finałowej jeszcze nie wygrali spotkania, jednak cel klubu na ten sezon został zrealizowany, czyli pozostanie w elicie. Wielu krytyków, uważało, że przyjście Soleckiego i Vakhuli pozwoli trenerowi Frajtagowi powalczyć coś więcej niż o utrzymanie.

A jak prezentuje się sytuacja w naszej eksperckiej lidze mistrzów? Zwycięstwo FC nad Gattą, typowała dwójka ekspertów czyli Aśka Żmijewska i Cleverson Pelc, zresztą ta pierwsza prowadzi w naszej grze zdobywając do tej pory 44 punkty. Tuż za nią jest Cleverson z 40 punktami, a trzeciej miejsce ex-aequo zajmują Rafał Szlaga i Daniel Lebiedziński z 30 punktami. Jak sytuacja będzie wyglądać po meczu w Arenie? Poznajmy typy!

 

clevi

Cleverson Pelc:  FC jest w gazie, ostatnie wynik to potwierdzają, a z pewnością jest to dobre dla ducha zespołu. Torunianie walczą o srebro, lecz wciąż na plecach czują oddech Cleareksu, który ostatnim zwycięstwem nad Rekordem zasygnalizował, że nie zamierza tak łatwo odpuszczać tematu krążka. Co do samego meczu z Red Dragons, uważam, że FC z takim mentalem bez problemu poradzi sobie w sobotę, a kwestia srebrnego medalu coś czuje, że rozegra się dopiero w ostatniej kolejce.

Zwycięzca: FC Toruń

Wynik: 6:2

szlaga

Rafał Szlaga: Już tylko dwie kolejki pozostały do zakończenia rozgrywek w Futsal Ekstraklasie. Ekipa Football Club Toruń cały czas liczy się w walce o srebrny medal. Dwa ostatnie mecze pokazały, że Pomarańczowo-Czarni są w formie i mogą wygrać obecnie z każdym. Efektowna wygrana w Zduńskiej Woli z Gattą odbiła się szerokim echem w całej futsalowej Polsce. Zespół Łukasza Żebrowskiego czeka w 26. kolejce potyczka z ekipą Red Dragons Pniewy. Smoki grają już głównie o honor, ale potrafią sprawić figla i spore problemy teoretycznie mocniejszym drużynom. Jednak skoro ma się w składzie Dominika Soleckiego, Romana Wachułę oraz Mateusza Kosteckiego nie może być inaczej. Jeżeli torunianie marzą o miejscu na podium, tuż za Rekordem, muszą wykorzystać atut własnego parkietu i zgarnąć w tym spotkaniu pełną pulę. Nie ważny będzie styl, ale wynik. Marcin Mikołajewicz i Tomasz Kriezel muszą na ostatniej prostej dać z siebie 110 procent, bo szansa na wicemistrzostwo jest ogromna.

Zwycięzca: FC Toruń

Wynik: 4:1

aska

Aśka Żmijewska: Jak wyście mi tydzień temu zaimponowali! ;) Mocno wierzyłam w to, że wygrana w Zduńskiej Woli jest możliwa i cieszę się, że się nie myliłam. Aby jednak ten wynik nie poszedł na marne, potrzebne jest kolejne zwycięstwo. W sobotę o trzy punkty torunianie zagrają z zawsze nieobliczalnymi Smokami z Pniew. Myślę, że jednak wizja zdobycia srebrnego medalu, własny parkiet – chociaż inny niż zwykle - oraz dobra seria sprawią iż pomarańczowo-czarni odniosą pewne zwycięstwo i w poniedziałek z zaciekawieniem spoglądać będą w kierunku Chorzowa. A tam, niech się dzieje…

Zwycięzca: FC Toruń

Wynik: 5:2

daniel

Daniel Lebiedziński:  Trzy zespoły mają szanse na srebrny medal. W tym gronie zespół FC Toruń jest w dobrej sytuacji bo gra mecz u siebie i przy wygranej będzie trzeba liczyć na to, że Clearex, który jest ostatnio w formie "medalowej" swoje spotkanie wygra. Pozostanie wtedy za tydzień, na wyjezdzie w Gliwicach potwierdzić aspiracje i postawić kropkę.Nie doceniłem ekipy Łukasza Żebrowskiego przed spotkaniem w Zduńskiej Woli a tam ekipa z Torunia potwierdziła, że srebrny medal też może mieć godnych właścicieli. Czy po tej kolejce mistrzami FE zostaną gracze z Torunia - coś mi podpowiada, że tak właśnie się stanie. Mistrzami dlatego bo trzeciej kolejce tego sezonu można było stwierdzić, że Rekord jest poza zasięgiem i gra w innej lidze:) Ze srebrnego medalu tym sezonie można być naprawdę dumnym czego życzę zainteresowanym! :)

Zwycięzca: FC Toruń

Wynik: 4:2